Le Vapeur Magique - Buharlı Gemi | Kahvaltılı Boğaz Turu | Vlog

2013 yılında emekliye ayrılan Şehit Adem Yavuz gemisi, İstanbul’a yeni bir nefes katmak amacıyla bir yatırımcı tarafından satın alındı.

2013 yılında emekliye ayrılan Şehit Adem Yavuz gemisi, İstanbul’a yeni bir nefes katmak amacıyla bir yatırımcı tarafından satın alındı. “Art deko” tarzında yeniden tasarlandı. Geçmişi yaşatmak için art deko tarzının yanında ilk Osmanlı gemileri anısına adında “vapeur” Fransızca olarak kullanıldı ve “Le Vapeur Magique” olarak yeni bir yolculuğa çıktı. Şehit Adem Yavuz’un anısı gemi içinde korunmaya devam ediliyor.

Le Vapeur Magique, art deko tasarımı, Osmanlı-Fransız esintisi, Türk mutfağından eşsiz lezzetleriyle restoranı-kafesi, sürprizli selfi alanları ve müzesi, özel toplantı salonu, sunum salonu ve canlı caz müziği ile hem bir turistik gemi hem de iş dünyasının, Boğaz sularındaki yeni lansman ve toplantı mekânı oldu.

Le Vapeur Magique, “Bir İstanbul Ayrıcalığı” olarak, her sabah İstanbulluları ve ziyaretçilerini Sarayburnu’nda selamlıyor; Boğaz gezisinde yanlarından süzülüyor; akşamları Boğaz’da Türk Mutfağının damak tadını yaşatıyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow