Mutlu Çocuk Öğrenir

Nihayet okullar açıldı. Hal böyle olunca da bir okul yazısı yazmadan edemedim açıkçası.

Mutlu Çocuk Öğrenir

Nihayet okullar açıldı. Hal böyle olunca da bir okul yazısı yazmadan edemedim açıkçası. Poyraz Ekim 2009 doğumlu hali ile bu sene okul deneyimi açısından 3. Yılına girdi. İlk yıl yaklaşık 1 ay sıkıntı yaşamış idim okula gitmek istemiyorum sendromları Annee. İç sesim okuldan vaz mı geçsek acaba der iken bir baktım Poyraz okullu ve mutlu oldu. O yüzden kolay bir süreç değil yeni başlayan ve problem yaşayan herkese de söylüyorum ZOR bir dönem ama GEÇİCİ… Her işte olduğu gibi burada da SABIR gerekiyor.

Poyraz 3. Yılında gayet rahat başladı. Zaten son 2 haftadır okullar ne zaman açılacak diye her gün hesap yapıyordu evde. Oğlum rahat ve mutlu olunca biz daha rahat oluyoruz hali ile. Sanki bu yıl daha da büyüdü konuşmaları, hareketleri her gün akşam evde okulda yaptıklarını anlatmaya başladı mesela (önceki yıllarda anlatmaktan hoşlanmayan Poyraz)

Okulun 2. Haftasında her akşam saate bakıyor Saatin çubukları biri 12 de diğeri 9 da olunca yatmam gerekiyor Annee demeye başladı kitabını okuyup yatıyor☺ . Silah kullanmak çok kötü bir şey Annee, öğretmenimiz anlattı evde silahınız varsa okula getirin ve onları oynamamak üzere kaldıralım dedi. Annee Cartoon network kötü bir kanal dimiii orada hep kavgalı çizgi filmler var kavga kötü bir şey dimiii Annee diye her akşam uykuya dalış sohbetlerimiz uzamaya başladı bizim. Poyraz ile bu sohbetler o kadar hoşuma gidiyor ki müdahale etmeden dinliyorum sadece onun konuşmasına fırsat veriyorum. Hele bu sabahı anlatmak istiyorum; okul için hazırlanırken Annee Ay Güneş ile Dünya arasına girince ne oluyor biliyor musun, ne oluyor oğlumm Güneş tutulması oluyor öğretmenimiz anlattı dedi.

Gülüşmeler tebrikler kahkahalar uçuştu tabi ki sabahleyin etrafımızda…

Eğitim ve öğretime çok önem veren bir anne olarak çocuk için okul ne denli önemli ise öğretmeninde o denli önemli olduğunu düşünüyorum.

Diğer konu ise Fen Bilgisine ve Matematiğe büyük ilgisi olan oğlum için bol bol okuyup bilgilerimi güncellemem gerektiği. Annelik anlayışı benim için bu zaten her geçen güne bilgine bilgi katmak yenilenmek önce kendin için sonra çocuğun için.

Son olarak 2014-2015 eğitim öğretim yılı tüm çocuklarımız için hayırlı olsun onlar mutlu olsun keyifli olsunlar. Unutmayalım Mutlu çocuk öğrenir.

Sevgiler19

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow