Renklerin dili..

Her zaman söylerim Ben Poyraz ile yeniden doğdum diye...

Renklerin dili..

Her zaman söylerim Ben Poyraz ile yeniden doğdum diye...

Hatta konuşmaya şöyle devam ederim P.Ö ve P.S. :)

Yine günlerden bir gün Poyraz ile klasik sohbetlerimizi yapıyoruz bana dediki. “Anneee senin en sevdiğin renk nedir?” Lacivert, mavi, mor diye sıraladım.” Anneee en sevdiğini soruyorum ennnn çok sevdiğini “. Bende peki seninki hangisi bakalım deyince tüm renkler güzel ama benim en sevdiğim renk SARI dedi ve böylelikle sarı renk girdi bizim hayatımıza..

Herşeyi sarı; okulda kullandığı kuru ve pastel boyaların sarı renkleri tükenmiş olarak geliyor eve yıl sonların da. Tişörtler sarı çoraplar sarı, benim telefon kılıfım bile sarı. :)

Alışveriş yapmayı seven bir çocuk kendi kıyafetlerini kendi seçer, şimdide benimkileri seçmeye başladı. “ Anneee bence sana sarı renk çok yakışır” şeklinde ki kandırmaca cümlelerle bizim evde sarı tutkusu başladı. Daha önceleri sarı rengi neredeyse bilmeyen ben şimdilerde ise ne kadar güzel bir renk olduğunu fark etmeye başladım.

Hal böyle olunca, renklerin dili var mıdır acaba, çocuk bize bir şeyler mi anlatmaya çalışıyor acaba diye araştırmaya karar verdim. Bulduklarımı da sizlerle paylaşmak istedim. Sizin ennnnnn sevdiğiniz renk hangisi bakalım?

İşte renklerin dili:

SARI: Sezgileri ve düşünce gücü yüksek insanlardır. Azimli, pratik zekalı, meraklı, iyimser ve duyarlı kişilerdir. Kişinin en çok sevdiği renk sarı ise o kişinin entellektüelliğini ifade eder. Olumsuz yönleri ise bazı durumlarda ki utangaçlıklarıdır ...

MAVİ: Özgürlüğe düşkündürler, bu yüzden sınırlandırılmaktan hoşlanmazlar. Yaratıcı, mantıklı, sezgileri güçlü ve olumlu kişilerdir. Bir işe başlarken isteklidirler, fakat işi bitirmek konusunda istekli olmayabilirler.

KIRMIZI: Güçlü özgüvenleri vardır. Liderlerin rengi olarak anılır. Bu rengi sevenler karizmatik, sorumluluk sahibi, hırslı, kararlı ve başarılı kişilerdir. İlişkileri sevgi üzerine kuruludur. Bu kişiler aşksız yapamazlar. Olumsuz yanları ise sinirli ya da bencil olabilmeleridir.

TURUNCU: Uyumlu, sosyal, ayakları yere basan, kibar, sevgi dolu, cesur ve merhametli kişilerdir. Olumsuzlukları ise tembellik ve bazen karşısındaki kişilerin önemsiz olduğunu düşünmeleridir.

YEŞİL: İyimser, özgüveni olan,kendi kontrollerini kaybetmeyen,dayanaklı kişilerdir.Çok dost canlısıdırlar,çevrelerindeki insanlara yardım etmekten hoşlanırlar.Olumsuz yönleri ise olaylara esnek bakamamalarıdır.

MOR: Sezgileri güçlü,hassas ve duyarlı insanlardır.Cazibelidirler.İnsanlar üzerinde etki kurmaktan hoşlanan ve bunu başaran fakat bencil olmayan kişilerdir. Psikolojileri gün içinde çok değişken olabilir. Olumsuz özelliği ise bazen kendini beğenmişlik yapmalarıdır.

SİYAH: Güçlü, hırslı, otoriter olanların rengidir. Eğer kişi tamamen siyah giyinmekten hoşlanıyorsa kin ve nefret duyguları yoğun anlamını taşır.

BEYAZ: Dürüst, saf, sezgileri yoğun, alçakgönüllü insanlardır.Olumsuz yanları yok denecek kadar azdır.

PEMBE: Sevgi dolu,alçakgönüllü,utangaç yapıdadırlar.Kararlarını sonuna kadar sürdürürler.Risk almaktan korkmazlar.Olumsuz yanlarıda kimseye yok diyememeleridir.

GRİ: Olumsuz duyguların,korku,hayal gücü yoksunluğunun simgesidir.Bu rengi sevenlerin temkinli,meraklı ve araştırmacı olmayan kişiliğe sahip olduğu söyleniyor.

KAHVERENGİ: Bu rengi tercih edenlerin kendisine yakın insanların arkadaşlığına,kendisini güvende hissedeceği ortamlara ve rahatlamaya ihtiyacı vardır.

LACİVERT-ÇİVİT MAVİSİ: Merhametli,mükemmelliyetçi,sorumluluk sahibi insanlardır.Bu rengi sevenlerde hayır diyemeyen özürlülerdendir.

ALTIN: Sabırlı,idealist,becerikli olan insanların rengidir.Büyük ideallere sahiptirler.Er ya da geç bu ideallere ulaşırlar.Genel olarak pozitif insanlardır.

GÜMÜŞ: Becerikli,aynı anda pek çok işle uğraşabilen,enerjik insanlardır.Altıncı hisleri yoğundur.

BRONZ: Şefkatli,sevgi dolu,duyarlı insanların rengidir.Bu rengi sevenlerinde bir bölümü hayır diyemeyen gruptadır.

Sevgiler

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow